יום החתונה הוא אחד המאושרים בחייכם, אלא שגם הוא מסתיים מתישהו – לרוב, אחרי שעות אינטנסיביות על רחבת הריקודים. ואז אתם נשארים עם שני דברים: הזכרונות מהאירוע, והתיעוד שלו. ברור שאם בחרתם מראש צלם איכותי, אז התיעוד יהיה מרשים, אומנותי ויכיל הרבה מאד רגש. אלא בין כל האפשרויות בבחירת אנשי מקצוע בתחום של צילום אירועים, דומה כי קל מאד ללכת לאיבוד.
הנה מספר דגשים חשובים בדרך לבחירה המושכלת ביותר.

השלב הראשון: הגדרת צרכים


צילום חתונות, ראוי להדגיש כבר בשלב הזה, הוא מונח רחב ביותר. ההחלטה הראשונה שאתם צריכים לקבל היא לגבי היקף הצילום באירוע שלכם, פועל יוצא, בעיקר, של מספר האנשים בו. ההמלצה של רבים היא לבחור שני צלמי תמונות (סטילס) לפחות, שיבטיחו כי אין רגע שלא יתועד. צילום וידאו, מטבע הדברים, נדרש אף הוא. ההמלצה כיום היא לבחור בצלם אחד עבור חתונות קטנות (נניח, עד 400 איש), ולהוסיף צלם בחתונות הגדולות ביותר – בהן, אגב, נפוץ גם צילום רחף.
במילים אחרות: עוד לפני שאתם בוחרים צלם, עליכם להבין בדיוק מהם השירותים שאתם נזקקים להם. אם אתם רוצים ליישר קו עם אופנות ה-Trash the Dress, למשל, עליכם למצוא צוות צילום שמספק זאת. חשוב להגדיר גם במה מעוניינים מבחינת מספר האלבומים, ההגדלות וכן הלאה.

סוגיות טכניקות ביחס לשירות


בהמשך לנקודה הקודמת, כאשר נפגשים עם צלם, חשוב לוודא שהוא אכן המתאים ביותר למשימה הספציפית שלכם. וודאו שהוא זמין בתאריך המיועד, ופועל באזור בו נמצא אולם או גן האירועים שלכם. מומלץ שהצלם יכיר את מקום האירוע, ורצוי שגם את הסביבה הקרובה לו (לצילומים שלפני, כמובן).
בדקו אילו חבילות צילום חתונה מציע הצלם ושלבו גם שירות של מגנטים לאירועים בזול במידת הצורך, מה כלול במחיר ומהם כל הפרטים הטכניים של העסקה: חשוב שהצלם יגיע כמה שיותר מוקדם ביום החתונה, כשלרוב הוא משתלב במועד האיפור וההכנות האחרונות של הכלה. בנוסף, וודאו מה המדיניות לגבי "מקרי כוח עליון", בהם ייבצר מהצלם להגיע, למרות ההסכם, ביום האירוע. בדרך כלל, הצלמים מתחייבים, אם יתרחש דבר כזה, לספק צלם אחר ברמתם. וודאו מיהו אותו צלם.

בחינת תיק העבודות של הצלם

כל צלם אירועים על הים מאופיין בסגנון משלו, וכן – גם ברמה מקצועית מסוימת. הדרך הטובה ביותר להתרשם מהרזומה היא באמצעות סקירת הניסיון המקצועי, אך גם בחינה מדוקדקת של תיק העבודות. כל צלם יפנה אתכם בוודאי למספר אלבומים, שיציגו את הטופ של עבודתו, כאשר תמונות מוגדלות יימצאו בוודאי גם במשרדו. קחו בחשבון שמראש יוצגו כאן הדברים הטובים יותר, לאחר סינון מוקפד. נסו לחפש תמונות "מסוננות" מעט פחות, בעיקר אצל זוגות שהשתמשו בשירותי הצלם, או אפילו דרך עמוד הפייסבוק שלו.
חשוב, בהמשך לכך, לבחון את אלבומי החתונה עצמם, ולשים לב לא רק לתמונות – אלא גם לעיצוב האלבום, לסגנון, לבחירת התמונות וכדומה.

צילום זה עניין של כימיה


צילום חתונות מכיל בתוכו מספר מאפיינים ייחודיים. הצלם בהם אינו בבחינת "זבוב על הקיר", אלא בא באינטרקציה עם בני הזוג, לפני או במהלך האירוע, ואפילו עם האורחים. מהסיבה הזו, חשוב לתת את הדעת גם על יחסי האנוש של הצלם, ולראות שיש לכם עימו כימיה ותקשורת יעילה. הצלם צריך להבין את הרצונות שלכם, ולדעת כיצד להפיק ממכם את המקסימום. זאת ועוד, ברור שבמעמד לחוץ כמו חתונה או הרגעים שלפניה, על הצלם לגרום לכם להרגיש בנוח, ולסייע להפיג את המתחים שבדוואי יקיפו אתכם.

המאמר באדיבות מגנטוס - מגנטים לאירוע: http://www.memagnetos.co.il

 

לאירוע מושלם צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 03-5410681 או מלאו את הפרטים: